8 czerwca 2026 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w zajęciach w Punkcie Edukacji Ekologicznej w Balczewie. Dowiedzieli się o produkcji granulatu z odpadów plastikowych oraz jakie produkty z niego można otrzymać. Uczniowie wrócili do domu z doniczkami otrzymanymi z recyklingu.